НОВИНИ

У Туреччині завершився референдум про внесення змін до конституції

За попередніми даними, у всенародному голосуванні взяли участь загалом 55 млн осіб.

Виборчі дільниці для голосування на конституційному референдумі зачинилися у Туреччині, очікується, що остаточні результати будуть відомі пізно увечері в неділю, 16 квітня.

Зазначається, що у всенародному голосуванні взяли участь загалом 55 млн осіб, для яких були відкриті майже 170 тис. виборчих дільниць.

Крім того, громадяни Туреччини, які живуть за кордоном, уже проголосували. Бюлетні вже доправлено в Анкару, де їх ретельно охороняють. Вони будуть відкриті для підрахунку в неділю, після завершення голосування у країні.

Нагадаємо, у Туреччині в неділю, 16 квітня, відбувався референдум про внесення поправок до конституції країни, які нададуть президентові Реджепу Ердогану розширені повноваження. В цілому влада пропонує внести 18 поправок.

Зокрема, пропонується перейти від парламентської форми правління до президентської. Ердоган стане не тільки главою держави, але і очолить уряд із збереженням партійної приналежності. Посаду прем'єр-міністра при цьому буде скасовано. Ердоган отримає права видавати укази, оголошувати надзвичайний стан, призначати міністрів і розпускати парламент. Нова конституція може дозволити Реджепу Ердогану залишатися при владі аж до 2029 року.

Критики стверджують, що Ердоган намагається легітимізувати систему влади, яка по суті є одноосібним управлінням. Прихильники кажуть, що "вертикаль влади" необхідна для ефективного управління країною.

Як повідомлялося, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган разом зі своєю дружиною та двома внуками проголосував на референдумі та висловив сподівання, що турки проголосують за зміни до Конституції.

Як повідомлялося, під час голосування на одній із виборчій дільниці сталася стрілянина між двома родинами через політичні погляди. ЗМІ повідомили про трьох загиблих людей та двох поранених. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.