НОВИНИ

Олег Покальчук: Не бачу потреби в еліті в наших реаліях

За словами соціального психолога, цей прошарок нікому не зручний і не вигідний, бо незалежний.

Соціальний психолог Олег Покальчук розповів в інтерв’ю Тижню у рамках проекту Антіна Мухарського, що не бачить потреби в еліті в України в наших реаліях, бо еліта створюється як певний надлишковий продукт національної культури, коли в усіх усього вдосталь.

За його словами, цей прошарок нікому не зручний і не вигідний, бо незалежний. На нього навіть економічно не впливає те, чи точиться в країні війна й чи настала економічна криза. Він не є частиною влади, і це принципово. Українська еліта, яка належить до влади, ніяка не еліта, а нувориші, звичайні корупціонери. Еліта має генерувати смисли та ідеї. Не тому що в неї є така потреба чи місія. Вона виробляє свої внутрішні правила гри. Елітарність — це правила гри всередині корпорації.

Водночас Покальчук зауважив, що шляхетність — це система поведінки з людьми одного майнового та політичного стану, договору між ними, і ці правила ніколи не поширювалися на чернь чи маси.

«У наших провінційних розмовах про еліту повсюдно вживається слово «еліта», але не чути слова «чернь». А останнє є неминучим. Якщо є верхи, то є низи, і низи низів. А у нас — еліта і громадянське суспільство?.. Немає черні? Такого не буває», — сказав психолог.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.