НОВИНИ

Пашинський розповів, скільки грошей Україна втратила через вибухи на складах у Балаклії

Держава втратила боєприпасів на $1 мільярд.

Унаслідок пожежі на артскладах Міноборони у Балаклії Україна втратила боєприпасів на мільярд доларів. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський. 

"У чому трагедія Балаклії? Лежали десятки тисяч боєприпасів боєздатних і десятки тисяч боєприпасів небоєздатних. Коли пішла ця ланцюгова реакція, ми втратили на 1 мільярд доларів боєприпасів. Це недопустимо, бо ми не така багата країна, яка може це собі допустити", – заявив він.

За словами Пашинського, зі всього статку з Радянського Союзу Україна отримала мільйони тонн боєприпасів.

"У цих боєприпасах є ті, які вже не придатні, і ті, які нам дуже потрібні. Треба чітко виділити, оті, що нам потрібні, та зберігати їх у спеціальних бетонних сховищах із системами пожежегасіння. А для тих, що не потрібні – має бути спеціальна програма для їх подальшого знищення", - наголосив голова комітету ВР з нацбезпеки.

Нагадаємо, 23 березня на складах зі зброєю у Балаклії розпочалася пожежа, що спричинила детонацію боєприпасів. Вони вибухали протягом кількох днів. Під завалами будинку в Балаклії знайшли тіло загиблої жінки. Ще двоє місцевих мешканок постраждали. Військова прокуратура встановила, що могла статися диверсія. З урахуванням збитків промислових підприємств, сума завданої шкоди може сягнути близько 300 млн гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.