НОВИНИ

Колишній в’язень концтабору не пам’ятає "жодного" Дем’янюка

Колишній в’язень нацистського концентраційного табору "Собібор" Дов Фрайберг не пам’ятає українця Івана Дем’янюка, якого звинувачують в служінні нацистам та вбивстві понад 28 тисяч євреїв.

У Мюнхені відновився процес проти 90-річного Івана Дем’янюка, якого звинувачують у 28 тисяч 60 вбивствах та службі в охороні нацистського концентраційного табору.

В четвер, 17 березня, суд зачитав офіційну заяву колишнього в’язня табору "Собібор" Дова Фрайберга (Dov Freiberg), датовану ще 1976.

«В цій заяві зазначено, що в бараках концтабору "Собібор" (де Дов Фрайбург прибирав), в яких жили охоронці українці, жодного Дем’янюка не було», – пише видання.

Довідка Тижня.

Українця за походженням Дем’янюка звинувачують у причетності до вбивства 27,9 тисяч людей у концтаборі "Собібор" на території Польщі, де він був охоронцем. 14 квітня 2010 року експерти підтвердили справжність посвідчення Івана Дем'янюка, виданого йому нацистами в "Собіборі".

Як повідомлялося раніше, суд триватиме до середини травня. У разі визнання винним, Дем’янюку загрожує 15 років ув’язнення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.