НОВИНИ

У Німеччині вилучили тираж підручників через карту з "російським" Кримом

Помилка виникла з вини маловідомої фірми Kartox JM з Берліна.

У Німеччині вилучили весь тираж підручників із німецької мови для мігрантів, де Крим був зображений частиною РФ. Про це повідомили у Федеральному відомстві з питань міграції та біженців, пише Deutsche Welle.

Згідно з повідомленням, відомство не брало участь у розробці чи фінансуванні цього підручника. Крім того, коли компанія-видавець узгоджувала з ними цей підручник, у ньому не було деяких частин. Серед них були передмова, додатки і згадана карта.

Помилка виникла з вини маловідомої фірми Kartox JM з Берліна.

Читайте також: У МЗС запустили проект для виправлення усіх карт, на яких Крим віднесено до Росії

"Нам дуже шкода, що одна з наших карт привела до непорозуміння", - повідомили в компанії, відзначивши, що ця карта видалена з портфоліо.

"Ми хочемо чітко заявити, що не хотіли свідомо віддати перевагу одній нації або нешанобливо поставитися до іншої", - запевнили в Kartox JM.

Зазначається, що Kartox JM створена, у неї немає власного сайту, проте її зображеннями користуються для оформлення своїх сайтів чимало компаній - газети, банки, промислові фірми.

«Гучна карта Європи з «російським» Кримом — не єдиний приклад. У базі даних Fotolia знайшли також дві карти Kartox JM, під назвою "Чорнобиль в Україні", на яких Крим був пофарбований в відмінний від решти території країни колір. Більш того - на головній фотографії Kartox JM в мікроблозі Twitter теж була карта з Кримом як частиною Росії. Після того, як журналісти звернула на це увагу, зображення було видалено.

Фото Kartox JM в мікроблозі Twitter, де теж була карта з Кримом як частиною Росії

Читайте також: В Україні створили сервіс для інформування про незаконні поїздки в окупований Крим

Раніше повідомлялося, що в підручнику німецької мови для людей, які прибули в Німеччину, Крим зображений частиною Росії, а не України. На карті всередині підручника Крим замальований тим же кольором, що і Росія. Видавництво, яке займалося цим підручником, працює спільно з федеральним урядом Німеччини.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.