НОВИНИ

Серед мешканців півдня і сходу України зменшилася орієнтація на Росію – дослідження

Також на Донбасі суттєво зросла частка тих, хто прагне повернення до відносин з Києвом у форматі, що був до початку конфлікту.

Серед мешканців шести областей півдня та сходу України орієнтація на Росію зменшилася з 13% до 10%. Про це свідчать результати опитування мешканців півдня та сходу України, яке було проведене у 2015-2016 та 2017 роках компанією GfK на замовлення Інституту масової інформації за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) та USAID.

Зокрема,у зовнішній політиці майже у всіх досліджуваних областях прихильність до європейського вектору не змінилась, але зменшилась орієнтація на Росію (з 13% до 10% серед жителів 6 областей, де було проведено обидві хвилі опитування), також суттєво зросла частка прихильників дотримання «нейтральності» у зовнішній політиці (з 36% до 41% серед жителів 6 областей).

Щодо бажаного сценарію розвитку подій для Донбасу – зросла (зокрема, у Донецькій та Луганській областях – суттєво зросла) частка тих, хто прагнуть повернення до відносин з Києвом у форматі, що був до початку конфлікту (з 30% до 34% серед жителів 6 областей, і зокрема з 21% до 30% у Донецькій (підконтрольній) та з 18% до 41% у Луганській (підконтрольній) областях).

Також зазначається, що майже у всіх зазначених областях люди стали менше дивитися телебачення, включно з новинами й ток-шоу, а користування Інтернетом та соціальними медіа зросло (у тому числі зросло використання сайтів соціальних мереж для отримання та поширення новин). Спостерігається зниження читання друкованої преси, зокрема, задля отримання новин.

Попри це, як свідчить дослідження, телебачення залишається основним джерелом новин для більшості опитаних.

"Кожен п’ятий житель (21%) восьми областей сходу і півдня України зауважує брак  інформації про боротьбу з корупцією на місцевому рівні. Як показують дані дослідження ІМІ, місцеві медіа півдня та сходу України не задовільняють цю потребу. Кожна п’ята новина в регіональних медіа півдня та сходу України (до 20%) присвячена криміналу та нещасним випадкам. Тоді як про корупцію і протидію їй присвячено близько 1% від загальної кількості новин", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що найбільше новин в місцевих медіа півдня і сходу України ґрунтуються на прес-релізах та повідомленнях офіційних структур — 39%. Ще для 31% новин джерелом інформації є власний кореспондент. Крім того, аналіз ІМІ показав, що станом на перший квартал 2017 року 5% новин у місцевих ЗМІ півдня та сходу України містили ознаки замовності. Найбільше таких новин було зафіксовано у Дніпрі (9%) та Миколаєві (7%), найменше — у ЗМІ Харкова і Херсона (по 2%).

Нагадаємо, дослідження Інституту масової інформації, проведене в січні 2017 року, показало, що в інтернет-ЗМІ на окупованих територіях Донбасу 82% матеріалів про самопроголошену "владу" т.зв. “ДНР” та “ЛНР” є компліментарними, 18% є нейтральними, натомість критичних матеріалів немає взагалі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.