НОВИНИ

Transparency International назвала найпрозоріші українські міста

Експерти провели аналіз роботи місцевої влади, закупівель, житлової політики, бюджетування тощо.

Найпрозорішими містами України є Кропивницький, Київ та Івано-Франківськ. Такими є результати дослідження Transparency International Україна.

Як зазначається, експерти дослідили 25 обласних центрів, а також Маріуполь, Сєвєродонецьк і Білу Церкву.

За рівнем прозорості Кропивницький отримав 54,9 балів зі 100, Київ – 54,45, а Івано-Франківськ – 54,3. У п’ятірку лідерів також увійшли Миколаїв і Львів із 50,1 і 48,1 балами відповідно.

Найменш прозорими містами стали Сєвєродонецьк (13,4), Запоріжжя (15,6) і Черкаси (21,3).

Експерти брали до уваги інформацію про роботу органів місцевої влади, доступ та участь, закупівлі, дані про житлову політику, бюджетування та контракти, гранти, виділення фінансів, соціальні послуги, кадрові питання, професійну етику та конфлікт інтересів, відомості про землекористування та будівельну політику, комунальні підприємства, комунальне майно, а також освіту.

"На жаль, дослідження демонструє, що навіть рекордсмени з прозорості отримали тільки половину зі 100 можливих балів. Це означає, що в цілому прозорість міст України залишає бажати кращого. Саме для того, щоб підвищувати показники відкритості муніципалітетів, у межах проекту буде проведено 15 тренінгів та семінарів, на яких активістів, представників влади та журналістів навчать найкращим практикам протидії корупції на місцях", - ідеться в прес-релізі.

Згідно з результатами дослідження, Кропивницький вивела у лідери вивела доступність та структурованість інформації на офіційному веб-сайті Кіровоградської міської ради.

Детальні результати можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, Transparency International склала рейтинг прозорості 100 українських приватних та державних компаній на підставі аналітичного дослідження, згідно з яким далекими від стандартів прозорості в Україні виявилися 62% топ-компаній