НОВИНИ

На міжнародній виставці в Італії заарештували партію вин з окупованого Криму

Італійська поліція заарештувала продукцію після звернення української сторони.

На міжнародній виставці виноробів Vinitaly в італійському місті Верона заарештували партію вина з окупованого росією Криму. Про це повідомило російське видання "Риа Новости".

Зазначається, що італійська поліція заарештувала всю продукцію.

Надзвичайний і повноважний посол України в Італійській Республіці Євген Перелигін заявив, що Росію заздалегідь попереджали про неприпустимість участі вин з анексованого Криму у міжнародній виставці Vinitaly в італійській Вероні, передає "Крим. Реалії".

Дипломат наголосив, що напередодні проведення виставки українське посольство попередило організаторів заходу про те, що участь кримського продукту під російською маркою "суперечить європейським директивам".

Організатори, у свою чергу, вказали представникам Росії на те, що чотири виробники від Криму не можуть бути представлені на цій виставці (у тому числі – "Масандра").

Однак перед самим відкриттям виставки стало відомо, що Росія замінила чотири заявлених кримських продукти на вина інших виробників із Криму.

"Я б сказав, що Україна добилася справедливості завдяки політико-дипломатичним діям, активній позиції наших громадян. Можу сказати, що я бачив і тих українців, хто не звернув уваги. Третій фактор – розуміння організаторів. Вони діяли в рамках нормальної співпраці з російськими представниками, повідомили їм, що це не можна виставляти. А ті, в свою чергу, вирішили діяти обманом: мовляв, "не можна "Золоту Балку", так ми виставимо "Інкерман". Така поведінка призвела до того, що організатори діяли рішуче", – пояснив український посол.

Кримські вина були прибрані з російського стенду на винній виставці VinItaly після звернення в місцеву поліцію української сторони.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.