НОВИНИ

Країни G7 констатували складнощі з виконанням Мінських домовленостей

При цьому міністри наголосили на своїй єдності у питанні збереження санкцій проти Росії.

Саміт глав МЗС країн G7 (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Японія) в Лукка (Італія) визнав, що процес врегулювання ситуації на сході України стикається з серйозними труднощами, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на слова глави МЗС Італії Анджеліно Альфано.

За його словами, учасники саміту констатували "складність і пробуксовку" в тому, що стосується виконання Мінських домовленостей.

При цьому міністри наголосили на своїй єдності у питанні збереження санкцій проти Росії до повного виконання нею досягнутих у Мінську домовленостей, йдеться в заяві за підсумками зустрічі.

"Ми визнаємо відповідальність РФ у конфлікті в Україні й наголошуємо на її наступній основній ролі у відновленні миру і стабільності в країні. Ми залишаємося єдиними у використанні широкого спектру інструментів зовнішньої політики, включаючи обмежувальні заходи і санкції, з метою переконати Росію повернутися на шлях спільної поваги принципів міжнародного порядку. Ми нагадуємо, що тривалість санкцій чітко прив'язана до повної імплементації Росією своїх зобов'язань за "мінськими домовленостями" і поваги суверенітету України", - сказано в ньому.

Міністри також підтвердили свою єдність у переконанні, що ситуацію на Донбасі може бути вирішено тільки політико-дипломатичним шляхом, прихильності виконання "мінських домовленостей" і підтримали переговірні зусилля в "нормандському форматі" (Україна, Німеччина, Франція, Росія).

Вони закликали всі сторони конфлікту негайно реалізувати свої зобов'язання за угодами, зокрема вжити необхідних заходів для повного припинення вогню, а Росію - вплинути на бойовиків для виконання їхніх зобов'язань за цими домовленостями.

Крім того, міністри закликали сторони конфлікту гарантувати безпеку спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а також забезпечити їм безперешкодний доступ до всіх районів конфлікту.

Вони висловили стурбованість перешкоджанням роботи місії та залякуванням її спостерігачів, а також гуманітарною ситуацією у прилеглих до лінії розмежування районах.

Нагадаємо, міністри закордонних справ (МЗС) країн G7 на саміті в Лукка (Італія) не ухвалили рішення про розширення санкцій проти Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.