НОВИНИ

У МВФ розповіли, яким бачать нового керівника Нацбанку

Голову правління похвалили за успіхи, досягнуті нею в зміцненні НБУ як професійної і незалежної установи.

Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Жером Ваше сказав, що Києву важливо призначити главою центрального банку незалежного професіонала, здатного продовжити реформи після відставки з посади Валерії Гонтаревої.

"Голову правління слід похвалити за успіхи, досягнуті нею в зміцненні НБУ як професійної і незалежної установи, очищення банківської системи і дбайливому управлінні грошово-кредитною політикою, успіхи в зниженні інфляції і відновлення резервів", - йдеться в коментарі, повідомляє Reuters.

Під керівництвом Гонтаревої центральний банк відмовився від політики фіксованого курсу гривні і провів реформу банківського сектора, закривши половину банків через непрозору структури власності або втрату платоспроможності.

За рішучі кроки Гонтарева заслужила похвали західних експертів і кредиторів, в тому числі Міжнародного валютного фонду, який підтримав реформи в Україні чотирирічною програмою на суму $17,5 мільярда, але в той же час викликали протести всередині країни.

Нагадаємо, глава Національного банку України Валерія Гонтарева офіційно заявила про свою відставку з 10 травня. Вона також розповіла, що запропонувала президенту Петру Порошенку кілька кандидатур на посаду глави НБУ.