НОВИНИ

Ветеранські громадські організації перейдуть на конкурсне фінансування

Перехід до нового способу відбудеться з моменту підписання відповідної постанови Кабміну.

Учасники засідання Держслужби у справах ветеранів та учасників АТО у понеділок, 11 квітня, проголосували за фінансування ветеранських організацій на відкритій конкурсній основі. Про це повідомляє Новинарня.

Перехід до нового способу відбудеться з моменту підписання відповідної постанови Кабміну. Ідеться про 20 млн грн на рік.

На зустріч у київський Палац ветеранів, крім діячів старшого віку, прийшли представники волонтерських організацій та учасники АТО, які ініціювали відповідну зміну. Рішення ухвалили після тривалих суперечок.

Як зазначається, головним противником конкурсного фінансування був представник Спілки жертв нацизму Маркіян Демидов. Він голосував проти ініціативи АТОвців і виставив на голосування пропозицію не змінювати систему фінансування, тобто фактично залишити пряме надходження бюджетних коштів для “старих” ветеранських спілок, незалежно від їх роду діяльності та активності.

Ініціатором участі волонтерів і АТОвців у засіданні став Дмитро Різниченко – громадський активіст та ветеран АТО, який на попередніх зборах відзначився тим, що вдарив лобом в обличчя голову громадської ради при Міністерстві оборони, 67-річного генерал-полковника запасу Віктора Палія.

Перед засіданням 10 квітня Різниченко та інші активісти поширювали в соцмережах матеріали, які свідчать, що ветеранські організації отримують значні суми з державного бюджету України, які йдуть здебільшого на статутну діяльність і бюрократичні потреби, а також на акції з виразним проросійським ідеологічним забарвленням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.