НОВИНИ

В Угорщині протестували десятки тисяч людей проти політики прем'єра Орбана

Люди вийшли на знак незгоди проти закриття Центральноєвропейського університету Сороса.

В Угорщині на вулиці столиці Будапешта вийшли близько 70 тисяч людей на знак протесту проти нового закону, за яким можуть закрити Центральноєвропейський університет, заснований американським меценатом угорського походження Джорджем Соросом, повідомили ЗМІ у понеділок, 10 квітня.

Зазначається, що закон передбачає запровадження безлічі умов, яким мають відповідати університети в країні. Опоненти антиєвропейської політики прем‘єра Угорщини Віктора Орбана кажуть, що це стало останньою краплею.

"Думаю, що цей протест швидше відстоює загальні принципи, аніж лише один університет. Йдеться про свободу освіти, свободу думки, свободу слова. Це досить складна річ, тому так багато людей вийшли на вулиці", – каже один із організаторів акції Даніел Берґ.

Повідомляється, що у понеділок закон потрапить на стіл президента Угорщини. У разі його підписання виникнуть значні перешкоди для роботи в країні різних неурядових і правозахисних організацій.

За інформацією, востаннє такі велелюдні протести були в Угорщині три роки тому, коли уряд мав намір запровадити податок на інтернет.

Нагадаємо, 30 березня президент України Петро Порошенко провів зустріч з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, під час якої висловив занепокоєння заявами угорських урядовців про створення окремих територіальних автономій в сусідніх країнах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.