НОВИНИ

У Мінсоцполітики запевнили, що підвищення мінімальної зарплати не впливає на інфляцію

Ціни на споживчому ринку в березні поточного року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року – на 3,9%.

Ініціатива уряду щодо підвищення мінімальної зарплати не впливає на зростання цін. Про це йдеться у заяві Міністерства соціальної політики.

«Показник інфляції в березні залишається в прогнозованих межах і свідчить про відсутність впливу зростання мінімальної зарплати на загальне зростання цін», — наголосили в міністерстві.

«Ціни на споживчому ринку в березні поточного року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року – на 3,9%.  Березневий показник більший за попередні місяці, проте очікуваний і в межах прогнозних розрахунків. За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального росту цін - в сезонному рості цін на  хліб, мясну і молочну групи продовольство, а також рості тарифів (на електроенергію) і збільшенні акцизів на алкоголь й тютюн.  Разом з тим знизились ціни на овочі (на 19,2%), суттєво (на 7,3%) подешевшали яйця», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Крамар: Мінімальна заробітна плата в Україні перестала виконувати свою соціальну функцію

«Звертаємо увагу, що ініціатива Кабінету міністрів України з підвищення мінімальної заробітної плати, яка вступила в силу з 1 січня 2017 року, не має істотного впливу на ріст цін. Більше того, двократне збільшення МЗП цілком відповідає сучасним економічним реаліям. Аналіз ринку праці показує, що роботодавці пропонують «мінімальну» зарплату лише для 34% вакансій, по решті позицій — зарплати вищі», — зазначається у заяві.

У Мінсоцполітики цитують експертів, які стверджують, що підвищення мінімальної зарплатні стало кроком для детінізації відносин між працедавцями і найманими працівниками.

«Держава змусила підприємців не тільки і не стільки збільшити зарплати, скільки  легалізовувати їх. Гроші, які сьогодні виплескуються у готівковий обіг у вигляді виплати зарплати,  вже й так потрапляли в економіку, але через виплати в «конверті». Тобто, додатковий тиск готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється», — підсумували в міністерстві.

Читайте також: В Україні у чоловіків зарплата на 25% вища, ніж у жінок – Держстат

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.