НОВИНИ

Лавринович сумнівається, що американці розуміють процес законотворення в Україні

Міністра юстиції Олександра Лавриновича дивують заяви представників міжнародних організацій про вихід з робочої групи при президентові з питань удосконалення законодавства про вибори. Про це він заявив в інтерв`ю УНІАН.

«Я коли прочитав такі повідомлення, щиро здивувався. Всі посилання були на керівника представництва NDI (Національний демократичний інститут, Вашингтон – Ред.) в Україні, що американські інститути (NDI та IRI) припинять роботу. В мене виник навіть сумнів, чи у пані керівника, яка була присутня на засіданні робочої групи, є розуміння взагалі процесу», - сказав Лавринович.

Він повідомив, що у середу, 16 березня, мав телефонну розмову з директором IRI (Міжнародний республіканський інститут, Вашингтон), у якої запитав, чи правомірні такі посилання на їх інститут. На це директор інституту зазначив, що ця організація буде продовжувати роботу в Україні.

«Алгоритм роботи, який реалізується робочою групою, є надзвичайно відкритим і враховує різні думки, якщо вони мають аргументацію, яка спрямована на покращення умов для обрання членів українського парламенту», - наголосив Лавринович.

За його словами, на засіданні робочої групи президент України Віктор Янукович підтримав велику кількість пропозицій, внесених народними депутатами від опозиції, представниками громадських організацій, наукових установ і пропозицію ОБСЄ.

«Тобто, було показано, що враховується дуже великий спектр пропозицій і думок, які будуть покладені в основу тексту, який буде підготовлений нормопроектувальниками. Те, що підготовка первинного тексту здійснюється нормо проектувальниками, - це аксіомотичний підхід, який в усіх без винятку країнах робиться. А далі, після того, як ця основа зроблена, з цією основою починається вже інший етап роботи, коли експерти і учасники робочої групи оцінюють написаний текст і пропонують його модернізацію», - наголосив міністр.

Він зазначив, що саме в такому форматі з Україною співпрацювали представники IRI та інших подібних організацій.

«Тому я лишаю на розсуд керівництва NDI (рішення про припинення роботи в Україні –Ред.). Якщо вони не захочуть брати участь, то тоді я точно знаю позицію IRI. Я думаю, що в даному випадку керівнику представництва NDI треба більш ретельно подивитись на ті пропозиції по технології роботи, які кілька разів озвучувались і для всіх є зрозумілими», - підкреслив Лавринович.

Як повідомлялося, впливові американські організації, що беруть участь у президентській групі з розробки нового прогресивного виборчого законодавства можуть вийти з групи, оскільки вважають, що робота групи - це побудова потьомкінських сіл».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.