НОВИНИ

У Києві Оболонський суд оголосив вирок у справі "Торнадо"

Вісім "торнадівців" отримали тривалі терміни ув'язнення, четверо - умовно.

У п'ятницю, 7 квітня, Оболонський районний суд Києва оголосив вирок у справі розформованої роти патрульної служби міліції особливого призначення "Торнадо" Головного управління МВС України в Луганській області.

Зазначається, що колишнього командира "Торнадо" Руслана Оніщенка, його заступника Миколу Цукура і ще шістьох членів підрозділу суд засудив до тривалих термінів позбавлення волі, ще чотирьом обвинуваченим дав умовні терміни.

Зазначається, що Онищенко засуджений до 11 років позбавлення волі, Цукур - до 9 років, громадянин Білорусі Данило Ляшук (Моджахед) - до 10 років, Ілля Холод (Холод) - до 9,6 років.

Окрім того, колишні бійці "Торнадо" Борис Гульчук (Бізон), Максим Глєбов (Ахілес), Микита Куст (Куст) засуджені до 9 років в'язниці кожен, а Анатолій Пламадяла (Сем) - до 8 років позбавлення волі.

Ще четверо "торнадівців" отримали умовні терміни на п'ять років з відстрочкою на два роки: Андрій Демчук (Вольф), Роман Іваш (Медлєнний), Микита Свиридовський (Слон), Юрій Шевченко (Рем, відстрочка на три роки).

Термін відбування покарання для Оніщенка, Куста, Гульчука і Глєбова встановлений з 17 червня 2015 року, коли вони були затримані, у Цукура і Холода - з 10 березня 2016 року, Ляшука - з 9 вересня 2015 року, у Пламадяли - з 13 квітня 2016 року.

При цьому на засуджених поширюється дія "Закону Савченко", згідно з яким один день попереднього ув'язнення враховується як 2 дні терміну відбування покарання.

На засуджених ж до умовного відбування покарання покладено додаткові зобов'язання, зокрема - з'являтися до уповноважених органів, інформувати про зміну місця реєстрації, перебувати за місцем проживання у вечірній і нічний час доби і носити електронний браслет.

Згодом Генпрокуратура опублікувала подробиці вироку. Зокрема, суд визнав винними:

Руслана Оніщенка у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 342, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 353, ч. 1 ст. 120, ч. 2 ст. 153, ч. 3 ст. 289, ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127 КК України та визначив остаточне покарання у виді 11 років позбавлення волі з позбавленням спеціального звання – лейтенант міліції.

Миколу Цукура у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 289, ч. 2 ст. 189, ч. 2 ст. 162, ч. 2,3 ст. 357 КК України та визначив остаточне покарання у виді 9 років позбавлення волі з позбавленням спеціального звання – лейтенант міліції.

Данііла Ляшука у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 120, ч. 2 ст. 353 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 10 років позбавлення волі.

Іллю Холода у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 2 ст. 153, ч. 1 ст. 120, ч. 2 ст. 353 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 9 років 6 місяців позбавлення волі.

Микиту Куста у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 2 ст. 153 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 9 років позбавлення волі.

Бориса Гульчука у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 2 ст. 353 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 9 років позбавлення волі.

Максима Глєбова у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 120, ч. 2 ст. 353 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 9 років позбавлення волі.

Анатолія Пламадялу у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 2 ст. 353 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 8 років позбавлення волі.

Юрія Шевченка у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі зі встановленням іспитового строку тривалістю 3 роки та з позбавленням спеціального звання – молодший сержант міліції.

Романа Іваша у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі зі встановленням іспитового строку тривалістю 2 роки та з позбавленням спеціального звання – молодший сержант міліції.

Андрія Демчука у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі зі встановленням іспитового строку тривалістю 2 роки та з позбавленням спеціального звання – молодший сержант міліції.

Микиту Свиридовського у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України, та визначив остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі зі встановленням іспитового строку тривалістю 2 роки та з позбавленням спеціального звання – молодший сержант міліції.

У п'ятницю, 7 квітня, Оболонський суд Києва почав оголошувати вирок у кримінальному провадженні стосовно працівників роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо» ГУМВС України в Луганській області, які обвинувачуються в незаконному позбавленні волі і викраденні місцевих жителів, їх катуванні, вбивствах і низці інших тяжких злочинів. Навколо будівлі суду посилена охорона.

Командира роти «Торнадо» Руслана Онищенка, а також 11 бійців роти обвинувачують у вчиненні низки злочинів, зокрема тяжких та особливо тяжких. Прихильники «торнадівців» неодноразово зривали засідання. У суді заявили, що не можуть проводити засідання у відкритому режимі, оскільки йдеться про злочини, скоєні проти статевої свободи та статевої недоторканості потерпілих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.