НОВИНИ

Зустріч радників глав держав "нормандської четвірки": Україна, Німеччина і Франція засудили порушення "режиму тиші" на Донбасі

Сторони домовилися продовжувати контакти для узгодження Дорожньої карти виконання Мінських домовленостей.

У четвер, 6 квітня, в Мінську відбулася зустріч у "нормандському форматі" на рівні дипломатичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Про це повідомила прес-служба українського президента.

Як зазначається, під час консультацій сторони обговорили ключові аспекти імплементації Мінських домовленостей та наголосили на пріоритетності виконання їх безпекових компонентів.

"Українська, німецька та французька сторони засудили порушення підтримуваними Росією бойовиками режиму припинення вогню, запровадженого з 1 квітня 2017 року відповідно до рішення Тристоронньої контактної групи від 29 березня 2017 року. Сторони виступили за негайну консолідацію «режиму тиші» на Донбасі", - ідеться в повідомленні.

Також було обговорено реалізацію домовленостей щодо відведення важкого озброєння.

"Окремий наголос було зроблено на забезпеченні безпечних умов діяльності СММ ОБСЄ на Донбасі та надання безперешкодного доступу до всіх окупованих територій. Російську сторону закликали вжити усіх необхідних заходів з метою припинення залякування бойовиками спостерігачів Місії. Наголошувалося, що СММ повинна мати усі можливості для повноцінного виконання свого мандату", - повідомили в прес-службі.

Згідно з інформацією, Україна, Німеччина та Франція закликали Росію розблокувати процес звільнення заручників на Донбасі, зокрема напередодні Великодніх свят.

"Вчергове було підкреслено, що звільнення заручників потребує невідкладного вирішення", - наголошується в повідомленні.

Також повідомляється, українська сторона наголосила, що останні кроки Росії та підтримуваних нею бойовиків на Донбасі, зокрема фактична експропріація українських підприємств та визнання незаконних документів, суперечать Мінським домовленостям та загрожують усьому процесу врегулювання.

"Сторони домовилися продовжувати інтенсивні контакти у рамках Нормандського формату з метою узгодження Дорожньої карти виконання Мінських домовленостей", - зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, 29 березня у Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи сторони погодили припинити вогонь в Донбасі з 1 квітня. Також домовилися про розведення сил і засобів у Станиці Луганській. Однак бойовики почали обстрілювати сили АТО ще з ночі 1 квітня, ігноруючи всі домовленості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.