НОВИНИ

Суд закрив фейкове "представництво ДНР" у Чехії

Міністр закордонних справ Чехії вимагав судової заборони ще минулої осені, але суд запросив додаткову інформацію.

Обласний суд в місті Острава ухвалив рішення про початок процедури ліквідації "Представницького центру ДНР" на території Чехії, який очолює громадянка Чехії Нела Ліскова. Про це повідомляє Hlidacipes.org.

Суд ухвалив це рішення із другої спроби. Міністр закордонних справ Чехії вимагав судової заборони ще минулої осені, але суд запросив додаткову інформацію.

"Голові організації було направлене рішення ініціювати процедуру", - сказав представник обласного суду в Остраві.

Інформацію про рішення суду підтвердила і сама Ліскова. "В даний час я отримала документ про порушення провадження у справі про ліквідацію посольства Донецької народної республіки", - написала вона на одному із проросійських сайтів.

З ініціативою про закриття "консульства ДНР" у вересні минулого року виступив глава МЗС Любомир Заоралек, але суд в лютому попросив доповнити скаргу і роз'яснити деякі твердження.

"Міністр закордонних справ заявив, що створення цього об'єднання суперечить нормам міжнародного права, які згадуються в Конституції Чеської Республіки, зокрема, зобов'язання поважати територіальну цілісність інших країн", - заявив представник чеського МЗС.

У відомстві також підкреслили, що Ліскова несанкціоновано використовувала титул "Почесний консул", який процедурно знаходиться у віданні МЗС, таким чином обходячи закон по відношенню до Віденської конвенції про консульські відносини.

Нагадаємо, у 2016 році Міністерство закордонних справ України висловило протест проти відкриття «представницького центру» самоназваної «ДНР» у чеськомі місті Острава. У МЗС Чехії наголосили, що не має і не матиме жодних відносин з відкритим центром, оскільки Чеська республіка не визнає "ДНР" і не може мати з нею дипломатичних і консульських відносин.