НОВИНИ

Європарламент закликав владу Росії і Білорусі негайно звільнити затриманих на мітингах

Євродепутати закликали європейські інститути знову посилити увагу до політичної ситуації в країнах.

Депутати Європейського парламенту у четвер, 6 квітня, ухвалили дві резолюції із закликом до влади Росії і Білорусі негайно звільнити затриманих на мітингах активістів. Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

Зокрема, 494 депутати (проти 39, 91 утримався) проголосували за резолюцію, яка закликає звільнити російського опозиційного політика Алєксєя Навального і всіх активістів, затриманих на акціях 26 березня і 2 квітня. У резолюції зазначено, що 26 березня в акціях в 80 містах Росії взяли участь від 33 тисяч до 93 тисяч осіб, затримано було понад 2 тисячі людей. Самі протести названі наймасовішими з часу протестів 2011-2012 років.

Російська влада несе відповідальність за безпеку затриманих, нагадують євродепутати в резолюції. У тексті резолюції підкреслено, що вироки затриманим є політично мотивованими. Європейський парламент закликає припинити практику утисків журналістів і активістів в Росії. Затримання Навального демонструє, що російська влада використовує закон про мітинги для того, щоб в прискореному режимі відправляти протестуючих в тюрми, стверджують автори резолюції. Вони також засуджують постійні спроби російської влади змусити Навального замовкнути і висловлюють підтримку зусиллям його організації в боротьбі з корупцією.

Другою резолюцією євродепутати засудили розгін мирних демонстрантів і репресії напередодні демонстрацій 25 березня 2017 року та закликали білоруську владу негайно звільнити затриманих, а європейські інститути - знову посилити увагу до політичної ситуації в країні. Європарламент закликав владу Білорусі провести ретельне і неупереджене розслідування всіх повідомлень про порушення прав протестуючих. Європарламент попередив, що ЄС може застосувати нові обмежувальні заходи відносно високопоставлених посадових осіб Білорусі.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко прогнозує, що з наближенням президентських виборів у Росії в 2018 році дії влади цієї країни будуть біль агресивними

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.