НОВИНИ

Київрада заборонила голосувати за петиції із поштових адрес російських доменів

Такий крок влада зробила, аби унеможливити фальсифікації.

На сервісі електронних петицій Києва технічна служба за дорученням заступника міського голови Володимира Прокопіва автоматично блокуватиме голосування з поштових адрес на доменах: @mail.ru, @list.ru, @bk.ru, @inbox.ru. Про це повідомили у прес-службі Київської міської ради у четвер, 6 квітня.

За словами Прокопіва, така потреба виникла, оскільки саме з цих доменів було виявлено найбільшу кількість автоматичного введення інформації.

"Яскравим прикладом саме таких фальсифікацій є голосування за петицію “Про винесення заводу “Фанплит” за межі міста Києва”. Під час перевірки голосування за цю петицію, було виявлено та відраховано майже чотири тисячі голосів за ознакою використання автоматичних засобів”, - сказа Прокопів під час пленарного засідання Київради у четвер, 6 квітня.

Він наголосив, що саме з російських доменів технічна служба виявляє різні критерії "накрутки голосів". Йдеться, зокрема, про поштові адреси, імена яких створені автоматичними генераторами імен, голосування понад 30-40 разів з однієї IP-адреси, голосування за рівномірними проміжками часу тощо.

Зазначається, що такий крок із блокування голосів з поштових адрес на російських доменах міська влада зробила, аби унеможливити фальсифікації.

Нагадаємо, у 2015 році постановою Кабміну чиновників зобов'язали листуватися з пошти домена GOV.UA або .УКР. Органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання державного та комунального секторів економіки також рекомендується дотримуватися вимог цієї постанови.

Зазначимо, у лютому 2015 року працівникам Мінкульту заборонили користуватися російською електронною поштою. Крім цього, у Міносвіти вирішили позбавитися від антивірусу однієї з російських ІТ-компаній.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.