НОВИНИ

Прем'єри країн Балтії виступили із рішучою заявою на підтримку України

Прем'єри також закликали РФ негайно звільнити всіх українців.

Прем'єри Естонії, Латвії та Литви висловлюють тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, рішуче засуджують агресію РФ проти України і підкреслюють, що введені проти РФ санкції повинні залишатися в силі до повного виконання Мінських домовленостей і відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Про це йдеться в спільній заяві прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, прем'єр-міністра Естонії Юрі Ратас, прем'єр-міністра Латвії Маріса Кучінскіса і прем'єр-міністра Литви Саулюса Сквярняліса, прийнятому за підсумками чотиристоронньої зустрічі в Києві 6 квітня, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну.

"Ми ніколи не визнаємо спробу анексії невід'ємної частини території України - Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, і вимагаємо від Російської Федерації поважати територіальну цілісність і суверенітет України і повернутися до неухильного виконання своїх зобов'язань згідно з міжнародним правом. Ми закликаємо міжнародне співтовариство продовжувати активні політичні та дипломатичні зусилля для відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах в інтересах стабільності і безпечного ності всієї Європи ", - йдеться в заяві.

Прем'єри також закликали РФ негайно звільнити всіх громадян України, незаконно затриманих на території РФ, у тимчасово окупованому Криму і окремих районах Донецької та Луганської областей України, непідконтрольних урядом України.

Глави урядів Естонії, Латвії та Литви вітають прогрес, досягнутий урядом України в проведенні необхідних реформ, важливі кроки, зроблені в енергетичному секторі, реформу судової системи та формування нових антикорупційних органів. "Ми вважаємо, що подальша реалізація реформ при постійній міжнародної підтримки має пріоритетне значення. Успішні реформи також необхідні для поліпшення бізнес-клімату та залучення прямих іноземних інвестицій", - наголошується в заяві.

Прем'єри також заявляють, що будуть твердо підтримувати курс України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. "Напередодні чергового саміту Східного партнерства у листопаді 2017 року у Брюсселі в рамках головування Естонії в ЄС ми підтверджуємо нашу спільну відданість цьому партнерству і підкреслюємо його важливість для стабільності, демократії і процвітання в регіоні, яке також буде мати конкретні переваги для наших народів", - йдеться в документі.

Глави урядів підкреслюють необхідність якнайшвидшого прийняття рішень про надання громадянам України безвізового режиму для здійснення короткострокових поїздок до країн Шенгенської зони.

Вони також відзначають позитивний ефект застосування положень Угоди про асоціацію про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі і заявляють, що забезпечення його успішної реалізації є їх "головною спільним завданням". "З огляду на це, ми виступаємо за якнайшвидше завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС", - йдеться в заяві.

"Ми будемо і надалі продовжувати зміцнювати співробітництво на основі взаємної довіри і поваги, відкритості та всебічного співробітництва на благо народів наших країн", - резюмували прем'єри.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.