НОВИНИ

Сергій Згурець: Україна має достатньо ракет, щоб звести майже до нуля перевагу супротивника в повітрі

Збройним силам України вистачить ракет С-300 та «Бук» для знищення ворожої авіації. Також на складах є чимало справних ракет С-125 та «Куб».

Кількісні показники наявності в арсеналі Збройних сил України ракет С-300 та «Бук» дають підстави сподіватися, що в разі застосування будь-ким з супротивників авіації його перевага в повітрі може бути зменшена майже до нуля. Про це в інтерв’ю Тижню розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Experss, член правління Ліги оборонних підприємств Сергій Згурець.

Крім того, за його словами, на українських складах є чимало справних ракет С-125 та «Куб», з яких можна сформувати кілька десятків зенітно-ракетних дивізіонів.

Разом з тим Згурець зауважив, що більшість військових експертів вважає, що широкомасштабна війна з Росією малоймовірна. Поки що йдеться про ведення проти України так званої гібридної війни, коли супротивник робить ставку на внутрішні вибухи в Україні соціально-політичного характеру.

Водночас, за словами експерта, фахівці-аналітики з Міністерства оборони уважно відстежують усі дії Росії в Сирії. Торік було проведено навчання ЗСУ з урахуванням того, що Москва може завдавати авіаударів. Відпрацьовували відбиття атак із повітря силами ППО – ракетними комплексами С-300 та «Бук».

«Тому, попри малу ймовірність, наш Генштаб розробляє плани адекватної відповіді на можливе широкомасштабне вторгнення», – повідомив Згурець.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.