НОВИНИ

ГПУ повідомила причину обшуків в Укрнафті

Ведеться слідство проти посадовців підприємства, які завдали шкоди на майже 140 млн грн.

Генеральна прокуратури проводить обшуки в ПАТ "Укрнафта" у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем службовими особами підприємства упродовж 2013-2015 років. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Кримінальне провадження відкрили ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

"В ході досудового розслідування встановлено, що продажі видобутої сировини здійснювались, переважно, підприємствам, які входили до групи «Приват», а тому керівники ПАТ «Укрнафта», діючи на користь цих підприємств – покупців нафти, умисно надавали до Аукціонного комітету відомості про густину видобутої нафти, які не відповідали її реальним фізико-хімічним характеристикам, зокрема, щодо місткості барелів в 1 тонні нафти (коефіцієнт барелізації)", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається. це призвело до заниження об’єму кожного лоту видобутої сировини, виставленого на продаж, і призвело до зменшення його вартості, попередньо, завдавши шкоди ПАТ «Укрнафта» на майже 140 млн грн.

"Наразі з метою відшукання документів, що мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, слідчими Генеральної прокуратури України за підтримки Служби безпеки України проводяться обшуки у службових приміщеннях ПАТ «Укрнафта»", - повідомили в ГПУ.

Нагадаємо, 1 лютого працівники НАБУ провели 16 обшуків в офісах Укрнафти у різних містах України в рамках розслідування розтрати майна компанії. У НАБУ вважають, що Укрнафта за заниженою вартістю продавала нафту та інші матеріали ряду компаній за результатами аукціонів, проведених без забезпечення справедливої конкуренції. Надалі з покупцями були укладені додаткові угоди про відтермінування оплати за поставлену нафту на кілька років.

НАБУ з вересня веде розслідування щодо дебіторської заборгованості компанії Укрнафта в розмірі 7,745 млрд гривень, яка була сформована низкою приватних компаній у 2015 році за договорами про продаж нафти. Компанії пов'язані з міноритарним співвласником Укрнафти Ігорем Коломойським.

Також прокуратура Києва направила Державній аудиторській службі для виконання визначення слідчого судді Печерського райсуду Києва на проведення ревізії у ПАТ "Укрнафта" в рамках кримінального провадження, фігурантом якого є голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.