НОВИНИ

У Німеччині вирішили ввести штрафи для соцмереж за фейки і агресію

Кількість нападок в соціальних мережах, що розпалюють ворожнечу, зросла в багато разів.

Німецький уряд в середу, 5 квітня, схвалив введення штрафів на суму до 53 млн доларів для соцмереж, які не будуть видаляти фейкові новини та повідомлення, що розпалюють ненависть, після скарг користувачів.

"Злочини на ґрунті ненависті, з якими недостатньо ефективно борються, представляють величезну небезпеку для мирного єдності вільного, відкритого і демократичного суспільства", - йдеться в заяві кабінету міністрів.

З того часу, як в Німеччину в 2015 році прибуло понад мільйон мігрантів, кількість нападок в соціальних мережах, що розпалюють ворожнечу, зросла в багато разів. Уряд кілька разів попереджав інтернет-компанії, що вони недостатньо ефективно борються з подібним контентом.

Крім того, у вересні цього року в Німеччині пройдуть вибори. Багато німецьких політики побоюються, що перед виборами в соціальних мережах з'явиться безліч неправдивої інформації.

У разі якщо законопроект отримає схвалення парламенту, у соцмереж буде тільки 24 години після надходження скарги, щоб видалити пости, які відкрито порушують німецький закон.

Нагадаємо, міністерство внутрішніх справ Німеччини планує створити спеціальну структуру, спрямовану на протидію поширенню дезінформації.

Раніше солдати Бундесверу в Литві стали об'єктами інформаційної атаки з використанням "фейкових" новин з метою їхньої дискредитації. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.