НОВИНИ

В Іспанії провели обшуки в будинках родича президента Сирії Асада

Окрім того, були заблоковані банківські рахунки 16 осіб, близьких до дядьки сирійського президента.

Національна судова колегія Іспанії у вівторок, 4 квітня, почала поліцейську операцію в рамках розслідування справи проти сім'ї президента Сирії Башара Асада за звинуваченням у відмиванні коштів, повідомляє газета El Pais

У центрі розслідування - дядько нинішнього президента Рифат Асад, який з 1984 по 1998 рікс обіймав посаду віце-президента Сирії.

Суддя Хосе де ла Мата дав дозвіл на проведення обшуків в 15 будівлях, які розташовані у провінціях Малаги Марбельї і Пуерто-Банус, у рамках розслідування, яке було розпочато в грудні 2016 року.

Окрім того, були заблоковані банківські рахунки 16 осіб, близьких до дядьки сирійського президента, і 76 депозитів пов'язаних з ними юридичних осіб на суму понад 300 млн євро. У колегії вважають, що фінансові ресурси були отримані "шляхом розкрадання держскарбниці в Сирії".

Слідство виявило 503 об'єкта власності Рифата Асада і його сім'ї, в тому числі парковки, готелі, будинки відпочинку. Серед іншого - ферма La Machine площею понад 3300 га і вартістю в 60 млн євро (64 млн доларів). Вона займає третину міста Бенавіс поблизу Марбельї. За даними слідства, вартість іспанської нерухомості, що належить дядькові Асада, становить понад 691 млн євро (736 млн доларів).

Арештів поки не проводилося, слідчі витратили місяці, стежачи за пересуваннями сім'ї Асада по Іспанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.