НОВИНИ

Суд конфіскував кошти однієї з партій на суму 100 тис. грн

Членські внески були перераховані готівкою, а не через банківські рахунки, що є порушенням закону.

Національне агентство з питань запобігання корупції отримало рішення суду, яким до державного бюджету конфіскується  понад  100 тисяч гривень суми внесків, зроблених на підтримку політичної партії «Конгрес українських націоналістів». Про це повідомляється на сайті НАЗК.

"Про членські внески на підтримку зазначеної політичної партії стало відомо з результатів аналізу звіту політичної партії «Конгрес українських націоналістів» про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2016 року, який був поданий до Національного агентства 7 листопада 2016 року. Відповідно до звіту, зазначені внески отримував голова цієї політичної партії із порушенням встановленого законом порядку", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, суми внесків були здійснені у готівковій формі, а не через банківські операції та не були перераховані на поточні рахунки зазначеної партії у відповідному звітному періоді, що є порушенням закону.

"Внески на загальну суму 101 651, 56 грн були отримані від 16 фізичних осіб, їх суми коливаються від 1 385,19 грн до 10 000,00 грн», - йдеться на сайті НАЗК.

Постановою Печерського районного суду міста Києва  24 березня голову політичної партії «Конгрес українських націоналістів» визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення.  На голову партії  накладено штраф у сумі 1700 грн з конфіскацією суми внесків на підтримку політичної партії в розмірі  101 651, 56 грн.

НАЗК нагадує, що прийняття членських внесків  у готівковій формі через касу партії  є порушенням частини восьмої статті 14 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якої грошові внески на користь партії  здійснюються  виключно через банківські операції.

22 березня голову секретаріату політичної партії «УКРОП» оштрафували на 1700 грн з конфіскацією суми внесків на підтримку політичної партії в розмірі 468 946,50 грн через порушення правил внесків від фізичних та юридичних осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.