НОВИНИ

Проти екс-голови правління банку "Київ" порушили кримінальну справу

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу щодо колишнього голови правління АКБ "Київ". Про це повідомляє прес-служба відомства.

Останній, зловживаючи службовим становищем, спричинив матеріальні збитки банку у розмірі понад 5,6 млн грн ( ч. 2 ст. 364 КК України). Зазначимо, що частка держави в статутному фонді банку складає понад 90 %.

Як встановлено у ході прокурорської перевірки, в червні 2006 року було укладено договір між позичальником та АКБ "Київ" про надання кредиту в сумі 700 тисяч доларів для придбання земельних ділянок в с. Погреби Броварського району Київської області.

Додатковою угодою кредит збільшено до 768 тис доларів США. Згідно із заявами на видачу готівки, позичальником повністю отримано кредитні кошти готівкою.

Однак, додаткові угоди до договору про надання кредиту, заяви на отримання готівки позичальник не підписувала, договорів купівлі земельних ділянок не укладала і не підписувала, акти про право власності на земельні ділянки не отримувала. Згідно висновку судово-почеркознавчої експертизи, документи підписані не позичальником, а іншою особою.

Таким чином, колишній голова правління АКБ "Київ" підписав договір про надання кредиту та додаткові угоди до нього, а також надав розпорядження бухгалтерії про видачу коштів за вказаним кредитом з особою, яка не мала права на їх отримання, та розпорядився за вказані готівкові кошти придбати зазначені вище земельні ділянки, оцінку яких ніхто не робив.

Отримані в АКБ "Київ" за кредитним договором та додатковими угодами кредитні кошти банку не повернуто і станом на січень цього року прострочена заборгованість складає понад 5,6 млн грн.

Кримінальну справу доручено розслідувати слідчому прокуратури Шевченківського району столиці. На даний час вживаються заходи до накладення арешту на зазначені земельні ділянки.

А в лютому прокуратура міста Києва виявила факт шахрайства з фінансовими ресурсами з боку трьох ТОВ при отриманні кредитів у АБ "Банк регіонального розвитку".