НОВИНИ

В Європі українцям радять вимагати голосування за відкритими списками

Українському народові час вимагати голосування за відкритими списками. Про це у своїй статті в «Українському тижні» заявила президент міжнародної громадської організації «Європейська медіа-платформа», колишній співдоповідач ПАРЄ по Україні, Ганне Северінсен.

Вона зазначила, що  зараз українці не можуть назвати когось з депутатів «своїм представником».

«Виборці не знають, за якими критеріями насправді складають ці списки. Тут ніякої прозорості – тільки з легенд і чуток можна довідатися, що до всіх цих списків дехто потрапляє завдяки популярності, дехто (і таких більше?) – завдяки фінансовій підтримці, а дехто – бо хтось хоче перед ним вислужитися. 

Унаслідок такої практики українські громадяни можуть виявити після виборів, що віддали голоси за людей, аж ніяк не пов’язаних із їхнім регіоном, фактично кинувши бюлетені за тих, кого свідомо ніколи не обрали б», - сказала Северінсен, закликавши зрозуміти, що деякі парламентарії під тиском або за гроші змінюють кольори відразу після голосування.

Вона нагадала, що пропорційна виборча система зазвичай приводить до влади більш ніж дві партії.

«На мою думку, Україна надто неоднорідна, щоб населення представляли тільки дві партії. До того ж за таких умов постає очевидний ризик розколу на схід і захід. А ще, сьогодні в Україні забагато партій, у котрих політики намагаються здобути швидку славу. Для цього вони створюють особисті політсили без будь-якої місцевої платформи», - зазначила Северінсен.

Водночас вона закликала уникати обох крайнощів: і мажоритарної системі, й чинної пропорційної з єдиним загальнонаціональним округом.

Зорема, Северінсен попросила українських виборців брати участь у формуванні місцевих та регіональних організацій, які у своїй діяльності орієнтуваимуться на цінності.

«Влада не самоціль, а засіб перетворення ідей про майбутнє України на пріоритети місцевого й національного масштабів. Для цього треба … насамперед вимагати можливості впливати як на процес визначення кандидатів на місцях, так і на перебіг трансформації політичних планів на майбутнє в конкретні рішення, які потім буде реалізовано в діях», - пояснила Северінсен.

Нагадаємо, у грудні Ганне Северінсен закликала президента Віктора Януковича припинити кримінальне переслідування своїх опонентів, зокрема екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, проти якої порушено кримінальні справи.

Детальніше про рекомендації Ганне Северінсен щодо зміни виборчої системи в України читайте у свіжому номері журналу «Український тиждень» (№11).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.