НОВИНИ

У Франції знайшли загублене давньоримське місто

Учені відшукали 2000-літній комплекс споруд, серед яких є пекарні, стіни і підлога містять розпис і гравюри, в тому числі дві мозаїки, які майстри виклали на підлозі.

Вчені з Національного інституту археологічних досліджень Франції виявили сліди 2000-літнього римського міста неподалік містечка Узес. Про це повідомляє Science Alert.

Зазначається, що першими знайденими артефактами стали мозаїки, що прикрашали підлогу грандіозної будівлі римської архітектури.и

Вчені відшукали 2000-літній комплекс споруд, серед яких є пекарні. Стіни і підлога цих споруд містять розпис і гравюри, в тому числі дві мозаїки, які майстри виклали на підлозі.

"Ця мозаїка дуже вражає через свій великий розмір, схоронність і мотиви, які поєднують в собі класичні геометричні форми з зображеннями тварин. Цей вид складної мозаїчної мостової часто зустрічається в римському світі в 1-му і 2-му століттях нашої ери, але наша мозаїка була створена приблизно за 200 років до цього, так що це дивно", - пояснюють дослідники.

Раніше про це поселення вченим не було відомо майже нічого. Розкопки були розпочаті в жовтні 2016 року, коли на місці в ході будівництва школи були виявлені стародавні будівлі під землею.

"До початку нашої роботи, ми знали, що там було римське місто під назвою Ucetia тільки тому, що його ім'я було згадано на стелі в Німі, поряд з 11 іншими назвами поселень в цьому регіоні", - розповідає Філіп Кейн з французького Національного інституту превентивних археологічних досліджень.

Команда інституту буде продовжувати розкопки протягом 2017 року. Науковий звіт про виявлені артефакти також буде опубліковано протягом 2017 року, коли артефакти будуть належним чином проаналізовані і датовані.

Раніше запорізькі археологи під час розкопок на острові Хортиця виявили кам'яний комплекс епохи ранньої бронзи кінця IV – початку III тисячоліття до н.е.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.