НОВИНИ

Екс-регіонал Єфремов вивів за кордон мільйони доларів — ФБР

Політик через "Укркомункбанк" «здійснював перерахування значних сум грошових коштів, які вимірюються у мільйонах доларів США» на підконтрольні йому ж компанії за кордоном.

Екс-регіонал Олександр Єфремов під час роботи на посаді глави Луганської обласної державної адміністрації вивів на рахунки своїх іноземних компаній мільйони доларів. Про це йдеться у тексті ухвали Печерського райсуду Києва.

Зазначається, що дані ГПУ отримала від Федерального бюро розслідувань США.

Згідно з отриманими даними, Єфремов через «Укркомункбанк» «здійснював перерахування значних сум грошових коштів, які вимірюються у мільйонах доларів США» на підконтрольні йому ж компанії за кордоном.

Також детективи встановили, що формальним власником «Укркомункбанку» був заступник Єфремова, коли той був головою ОДА.

«Відповідно до постанови правління Національного банку України від 12.05.2014 № 274/БТ Національний банк України, розглянувши звернення ПАТ «Укркомунбанк» щодо стабілізаційного кредиту для підтримки ліквідності, постановив надати ПАТ «Укркомунбанк» стабілізаційний кредит в сумі 34 млн грн», — нагадується в ухвалі суду.

Суд частково задовольнив клопотання про доступ до документів Єфремова в НБУ — дозволивши зробити копії, а не забирати оригінали.

Клопотання стосувалось розслідування у справі про розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ «Індекспром», ТОВ «ДС-8», ПП «Портекс», ПП «КОНСЕНТ», ТОВ «Торговий дім Краснолуцький машинобудівний завод» та ДП «Луганськвугілля», протягом 2011-2013 років в інтересах Єфремова.

Нагадаємо, 1 серпня Печерський райсуд узяв під варту екс-голову фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова. Крім посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, Єфремову інкримінується державна зрада, пряма підтримка злочинної організації "ЛНР", а також незаконне заволодіння майном "Луганськвугілля". Рішенням суду Єфремова залишили під вартою до 22 січня 2017 року.

4 січня прокуратура спрямувала до суду обвинувачення проти Єфремова.

28 лютого Старобільський районний суд Луганської області продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для Єфремова до 28 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.