НОВИНИ

Василь Шкляр: Позірна українізація завжди погано закінчувалася

За словами письменника, закон повинен забезпечити одну умову: щоб без української мови не можна було обійтися в Українській державі.

Позірна українізація завжди погано закінчувалася. У нас створюються не закони, а якась казуїстика, яка дозволяє робити кожному те, що він хоче. Таку думку в інтерв’ю Тижню у рамках проекту Антіна Мухарського «Національна ідея модерної України» висловив письменник Василь Шкляр.

За його словами, закон повинен забезпечити одну умову: щоб без української мови не можна було обійтися в Українській державі. Як це є в усьому цивілізованому світі.

«Якщо ти не знаєш офіційної мови, то не маєш права на жодну серйозну посаду, не тільки на держслужбі, а в будь-якій сфері. Медичній, освітній, скрізь. Ти не можеш навіть одружитися, бо яка нормальна дівчина вийде за тебе, якщо ти не знаєш мови і не маєш права на нормальну роботу? Тут не треба нічого вигадувати, подивіться на той-таки Ізраїль, на європейські країни. Нам наводять безглузді приклади із Швейцарією, Канадою, де побутують різні мови. Наче не знають, що там ідеться про мови, які не мають жодних загроз, оскільки вони розквітають в інших, своїх країнах», - сказав Шкляр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.