НОВИНИ

В Австрії українська громада відновила могилу міністра УНР

Посольство України просить Київ виділити кошти на продовження оренди та надгробний пам’ятник.

В Інсбруку (Австрія) українська громада відновила могилу міністра земельних справ УНР Миколи Ковалевського, врятувавши поховання від знищення. Про це повідомляє ZAXID.net.

"Оскільки в Австрії земля під поховання надається в оренду (як правило, на 10 років), необхідно було постійно продовжувати договір оренди земельної ділянки, де похований Микола Ковалевський", - розповів священик Інсбруцької парафії УГКЦ Володимир Волошин. Він власноруч упорядкував поховання.

У 2008 році посол України в Австрії Євген Чорнобривко з власних коштів оплатив оренду, вартість якої на 10 років складає €431,20. Таким чином договір оренди місця поховання Миколи Ковалевського продовжили до 2018 року.

Тепер посольство України в Австрії в особі першого секретаря Володимира Дідуха знову звернулося до священика з проханням заопікуватися похованням.

Наразі українська громада за активної участі студентів-богословів з України, котрі навчаються в Інсбруку, власними силами потурбувалася про тимчасовий хрест та оформлення могили. За словами Дідуха, посольство вже подало в Київ запит на кошти для продовження оренди та надгробний пам’ятник.

Читайте також: Чому зникають могили видатних українців?

Микола Ковалевський (03.09.1892-18.08.1957) — український політичний і державний діяч, економіст, публіцист. Очолював редколегію газети «Народна воля» — спільного органу Української селянської спілки і УПСР. Під час роботи Всеукраїнського національного конгресу 1917 обраний членом Української Центральної Ради від Полтавської губернії, згодом — членом Малої ради Української Центральної Ради. Із 1920 року Микола Ковалевський мешкав на еміграції, спершу у Відні, потім у Варшаві. У роки Другої світової війни опинився в Румунії, а після війни жив у Австрії, де з 1950 року був редактором агентства «Express-Pressedienst» (Інсбрук), головою Українського допомогового комітету в Австрії. Брав участь у підготовці «Енциклопедії українознавства», співпрацював з Інститутом вивчення СРСР у Мюнхені (Німеччина). Помер у австрійському місті Інсбрук. Похований на Східному цвинтарі.


Нагадаємо, 3 січня останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який був похований на Ольшанському кладовищі в столиці Чехії, Празі, примусово ексгумували. Родичі Олеся дали згоду на перепоховання його останків в Україні. 29 січня прах поета та його дружини поховали на Лук’янівському кладовищі в Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.