НОВИНИ

Прикордонники заявляють, що афганці чинили їм злісний опір

Державна прикордонна служба України заявляє, що її співробітники діяли в межах законодавства при видворенні громадян Афганістану з України. Про це Тижню повідомили у прес-службі ДПСУ.

Раніше ЗМІ прес-секретар регіонального представництва ООН у справах біженців на території України, Білорусії й Молдови (УВКБ ООН) в Україні Максим Буткевич повідомив про те, що 14 афганських біженців, які просили притулку в Україні, були побиті співробітниками прикордонних військ країни.

У прикордонній службі зазначають, що дані громадяни (14 осіб) не мають статусу біженця. «До органів Державної прикордонної служби, а також до Прикордонної охорони Словаччини (7 з них було затримано словацькими прикордонниками по інформації Держприкордонслужби України), із заявою про надання цього статусу вони не зверталися», - зазнчається у повідомленні.

Прикордонники організовували примусове видворення групи громадян Афганістану відповідно до рішення окружного адміністративного суду Закарпатської області.

Зазначається, що афганці були затримані у вересні 2010 року на ділянці Чопського та Мукачівського прикордонних загонів (україно-словацька ділянка державного кордону), за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 204-1 Адмінкодексу України  (незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону).

«Під час перебування у державному пункті тримання МВС «Журавичі», куди згідно з чинним законодавством були передані незаконні мігранти, 10 з них протягом лютого 2011 року зверталися до міграційної служби у Волинській області із заявами про набуття статусу біженця, однак отримали відмову, яку оскаржено не було», - зазначається у повідомленні.

Прес-служба відзначає, що відповідно до чинного законодавства України після отримання результатів ідентифікації та свідоцтв про повернення від Посольства Афганістану в Україні «було організовано примусове видворення даної групи громадян Афганістану через пункт пропуску «Бориспіль».

«Однак під час видворення іноземці в агресивній та провокативній  формі перешкоджали процедурі видворення, чим вчинили правопорушення, передбачене статтею  185-10 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі   військовослужбовця або працівника  Державної прикордонної служби України  або члена громадського   формування  з охорони  громадського порядку і державного кордону», - сказано в повідомленні. 

"У межах чинного законодавства співробітники Державної прикордонної служби України вжили вичерпних заходів, в тому числі й примусового впливу щодо встановлення порядку", - йдеться у заяві. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.