НОВИНИ

Україна втратила позиції у рейтингу ООН за індексом людського розвитку

Показник є нижче середнім для країн Європи і Центральної Азії.

За підсумками минулого року Україна втратила 3 пункти за Індексом людського розвитку (ІЛР), який щорічно формується під егідою Програми розвитку ООН (ПРООН). Наразі Україна опинилася на 84 місці з 188 країн. Такі дані містяться в доповіді про людський розвиток за 2016 рік.

У документі наголошується, що рейтинг України відповідає рівню Вірменії і є показником вище середнього значення для країн з високим рівнем людського розвитку і нижче середнього для країн Європи і Центральної Азії.

Згідно з оприлюдненим рейтингом, до першої п'ятірки країн з дуже високим рівнем людського розвитку в світі входять Норвегія, Австралія, Швейцарія, Німеччина і Данія. Сполучені Штати Америки розташувалися на десятому місці.

Основними визначальними показниками є очікувана тривалість життя і ВНД на душу населення. Також на місце в рейтингу впливали дані про рівень соціальної захищеності, здоров'я і культурного розвитку населення, показник злочинності, охорони навколишнього середовища, участі людей в ухваленні рішень.

Нагадаємо, Україна мінімально поліпшила позиції у рейтингу найбідніших країн світу у щорічному рейтингу Bloomberg's Misery Index (індекс бідності чи знедоленості).