НОВИНИ

У США працівницю Держдепу звинуватили у зв'язках з розвідкою Китаю

2011 року вона отримала 2500 доларів від китайського агента за інформацію про економічну політику США щодо КНР.

Працівницю Державного департаменту Сполучених Штатв Америки Кендес Клейборн, яка мала доступ до секретної інформації, звинувачують у приховуванні своїх контактів з китайською зовнішньою розвідкою. Про це повідомляє BBC.

В обвинувальному висновку стверджується, що 60-річна Кендіс-Марі Клейборн отримала подарунки на суму в десятки тисяч доларів.

Її звинувачують в перешкоджанні офіційному розгляду справи та наданні хибних свідчень ФБР.

Пані Клейборн заарештували у вівторок. На наступний день в суді вона відмовилася визнавати свою провину.

Кендіс-Марі Клейборн почала працювати в Держдепартаменті у 1999 році. Вона працювала в кількох іноземних дипломатичних місіях, зокрема в Іраку, Судані та Китаї.

Вона мала доступ до інформації вищого ступеня секретності, тому була зобов'язана повідомляти про всі контакти з особами, яких підозрювали в зв'язках з іноземними розвідками, повідомляє мін'юст.

"Клейборн не стала інформувати про регулярні контакти з двома агентами розвідки КНР, навіть коли вони протягом п'яти років робили їй та її родині подарунки, які сумарно оцінюють у десятки тисяч доларів ", - йдеться в заяві.

Зокрема, її звинувачують в тому, що у 2011 році вона отримала 2 500 доларів від китайського агента за інформацію про економічну політику США щодо КНР.

У заяві йдеться, що пані Клейборн зізналася спільнику, що навмисне заплутала співробітників Держдепартаменту, які проводили внутрішнє розслідування, і агентів ФБР, які цікавилися її зв'язками з китайцями.

У документі також стверджується, що після того, як нанеї вийшли представники ФБР, вона доручила спільникам знищити сліди її контактів з іноземними агентами.

Попереднє слухання справи в суді призначено на 18 квітня.

Їй загрожує до 20 років ув'язнення за перешкоджання офіційному розслідуванню, а за обман співробітників ФБР - до п'яти років.

Раніше розвідка США завершила роботу над секретною доповіддю, яку підготували на прохання президента США Барака Обами, про ймовірне втручання Росії у вибори

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.