НОВИНИ

Організатори "Євробачення" прокоментували інформацію про відсторонення України від конкурсу

У ЄМС зазначили, що не можуть відповідати за деякі судження газети.

На сайті швейцарської бульварної газети Blick ввечері 28 березня була опублікована стаття з посиланням на слова генерального директора Європейської мовної спілки (ЄМС), що володіє правами на конкурс "Євробачення", з якої випливало, що організатори конкурсу готові застосувати до Києва санкції. Про це повідомляє DW.

Інгрід Дельтенре розкритикувала рішення України заборонити в'їзд російській учасниці конкурсу Юлії Самойлової. "Поведінка України є абсолютно неприйнятно, - цитує її слова швейцарське видання. - Я глибоко шкодую про те, що Євробачення використовують для політичних ігор. Євробачення має приносити радість і об'єднувати мільйони людей, а не налаштовувати їх один проти одного".

І далі, використовуючи вже непряму мову, стверджується, що, якщо ситуація не зміниться в найближчі тижні, то щодо України будуть застосовані санкції - тимчасове відсторонення від "Євробачення".

У ЄМС в середу, 28 березня, підтвердили вищенаведені цитати Інгрід Дельтенре. Однак зазначили, що не можуть відповідати за інші судження газети, зокрема, за інформацію про те, що EМС вже розглядає можливість санкцій проти України - аж до виключення її з учасників "Євробачення".

"Ми напружено працюємо над тим, щоб всі 43 учасники Євробачення змогли виступити на конкурсі цього року", - повідомили в Європейській мовній спілці. У той же час, якщо "хтось з учасників порушить правила конкурсу", то після його проведення можуть "бути розглянуті певні заходи" щодо порушника, заявили в EМС.

Нагадаємо, Росія обрала для участі в пісенному конкурсі Євробачення-2017 в Києві співачку Юлію Самойлову, яка пересувається на інвалідному візку. Очільник МЗС України Павло Клімкін назвав такі дії Росії провокацією. У 2015 році Самойлова виступала в окупованому Криму, потрапивши туди з порушенням українського законодавства.

Служба безпеки України заборонила в’їзд на територію України громадянці Російської Федерації, учасниці Євробачення-2017 Юлії Самойловій терміном на три роки через незаконну поїздку в Крим. 

Європейський мовний союз запропонував російській співачці Юлії Самойловій виступити Євробаченні через супутник, для цього російському "Першому каналу" необхідно організувати пряму трансляцію виступу з РФ. Однак віце-прем'єр України В'ячеслав Кириленко заявив, що трансляція виступу також буде порушенням українського законодавства. У Росії також відмовилися від пропозиції дистанційного виступу Самойлової

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.