НОВИНИ

В окупованому Криму суд відхилив апеляцію і залишив у СІЗО фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Адвокат повідомив, що суд не взяв до уваги наявність дітей і сімейний стан обвинувачених.

В окупованому Криму так званий Верховний суд відхилив апеляцію захисту і залишив п'ятьох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" в СІЗО до 11 червня. Про це з посиланням на адвоката Сергія Легостова повідомляє КримSOS.

"Сьогодні, 29 березня, Верховний суд Криму відхилив апеляції п'ятьох фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на продовження їм утримання в СІЗО до 11 червня", - йдеться у повідомленні.

Адвокат Узаїра Абдуллаєва Сергій Легостов вважає, що суд неналежним чином підготував справу до апеляційного розгляду. Обвинуваченим і їх захисникам апеляційні скарги були вручені тільки 27 березня, пояснив він.

Також Легостов  зазначив відсутність адвоката Семедляєва, підзахисний якого наполягав на присутності свого адвоката, оскільки закон передбачає 5-денний термін очікування захисника.

«Я вважаю, це порушує конвенційне право його підзахисного захищати себе за допомогою обраного ним захисника», – зазначив Легостов.

Крім того адвокат повідомив, що суд не взяв до уваги наявність дітей і сімейний стан обвинувачених.

Як повідомлялося,  12 жовтня 2016 року працівники ФСБ Росії влаштували обшуки в будинках кримських татар в селі Строганівка і на масиві Кам'янка в передмісті Сімферополя. А вже 13 жовтня суд у Криму заарештував п'ятьох кримських татар, підозрюваних у тероризмі та зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір".

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку 15 об’єднань, названих «терористичними». Цю заборону Москва поширює і на територію України в окупованому Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.