НОВИНИ

Порошенко підписав указ про відзначення Дня пам'яті та примирення

Указом визначено низку доручень органам виконавчої влади щодо проведення урочистостей.

Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення у 2017 році Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Указ оприлюднений на сайті глави держави.

Указ підписано «з метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам'яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства».

Порошенко доручив Кабінету міністрів утворити Організаційний комітет із підготовки та проведення у 2017 році заходів із відзначення Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, залучивши до його роботи представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства. 

Читайте також: В Україні запустили сайт, який розвінчує радянські міфи про Другу світову війну

На основі пропозицій Організаційного комітет слід розробити, затвердити і забезпечити виконання плану заходів із відзначення Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, передбачивши, зокрема, проведення 8 та 9 травня 2017 року у столиці України - місті Києві, обласних центрах, інших населених пунктах меморіальних, урочистих та культурно-мистецьких заходів за участю представників органів виконавчої влади, територіальних громад, акредитованого в Україні дипломатичного корпусу, громадських об'єднань, учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, представників волонтерського руху, духовенства, молоді.

Також повідомляється, що влада має звернутися до релігійних організацій із пропозицією провести 8 і 9 травня 2017 року панахиди за загиблими у Другій світовій війні та молебні за захисників Вітчизни.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Зазначимо, США і більшість країн Європейського Союзу відзначають День Перемоги в Другій світовій війні саме 8 травня. Офіційна назва свята — "День перемоги в Європі" (Victory in Europe Day). Крім того, з 2005 року у низці країн 8 травня відзначається проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни.