НОВИНИ

Надсекретний літак ВПС США встановив рекорд перебування в космосі

На орбіті Землі безпілотний експериментальний орбітальний корабель вже знаходиться 679 днів.

Безпілотний експериментальний орбітальний літак Військово-повітряних сил Сполучених Штатів Америки Boeing X-37B OTV-4 встановив рекорд з перебування на орбіті Землі - він провів у космосі вже 679 днів.

Відомо, що цей апарат працює в режимі повної таємності, тому точних даних про час його посадки невідомий.

"Дата посадки буде визначатися на основі завершення програми на орбіті і досягнення цілей цієї місії", - зазначає представник американських ВПС, капітан Аннмарі Анніселлі.

Роботи над створенням Boeing X-37 почалися в 1999 році. Він виглядає як зменшена копія шатлів з розмахом крил близько п'яти метрів і призначається для функціонування на висотах 200-750 км. Представники ВПС США підкреслювали, що X-37B має дві основні мети: тестування технологій космічних апаратів, а також проведення експериментів, результати яких можуть бути повернені на Землю для вивчення.

"Технологія, яка випробовується в програмі вміщує нові прилади навігації і управління; термічні системи захисту; високотемпературні структури; багаторазові ізоляції; полегшені системи електромеханічного польоту", - розповіла Аннмарі Анніселлі, відмовившись повідомити інші подробиці польоту.

Відомо лише, що на борту перебувала установка для проведеного NASA експерименту Materials Exposure and Technology Innovation in Space (METIS). Вона містить набір з близько 100 зразків різних матеріалів, які піддаються впливу умов космічного середовища для вивчення їх реакції на іонізуюче випромінювання.

Попередній рекорд був поставлений третім X-37B. Він пробув на орбіті 674 дня і 22 години з грудня 2012 року по грудень 2014 року.

Нагадаємо, 1 березня літаки ВПС США провели радіаційну розвідку біля російських кордонів. Такі дії були зумовлені інформацією щодо підвищеного вмісту радіоактивного йоду-131 в атмосфері низки європейських країн.

Як повідомлялося, 19 лютого у Пентагоні вирішили розповісти про новітній стратегічний бомбардувальник ВПС США. Оприлюднення інформації анонсували після прийняття американським урядом рішення щодо розробки та створення бойової машини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.