НОВИНИ

Стало відомо, коли суд у Лондоні оголосить рішення щодо розгляду позову Росії проти України

Дані стосовно боргу за євробондами на $3 млрд оприлюднять 29 березня.

Високий суд Лондона в середу, 29 березня, оприлюднить рішення у прискореному порядку щодо розгляду позову Росії проти України про борг за євробондами на $3 млрд, повідомляється в порядку денному суду.

Зазначається, що рішення оприлюднять о 9:30 за лондонським часом (11.30 за київським часом).

Нагадаємо, 20 березня стало відомо, що Росія виставила Україні штрафні відсотки по так званому "боргу Януковича". Позивач вважає, що штрафний відсоток повинен нараховуватися за ставкою 5% або 8%, чи з альтернативної ставки, якщо вирішить суд.

У позові йдеться, що 21 грудня 2015 року, коли настав строк погашення паперів, Україна не виплатила $3,075 млрд, унаслідок чого порушила договір. Окрім того, зазначається, що внаслідок відмови України платити Міністерство фінансів Росії як єдиний власник паперів зазнали збитків, які потрібно оцінити, включаючи невиплачені $3,075 млрд, штрафні відсотки, а також різноманітні інші витрати із захисту своїх прав у рамках випуску облігацій. 

Як повідомлялося, Україна повідомила Високий суд Англії про свій намір оскаржувати усі позовні вимоги РФ щодо боргу в $3 млрд. Раніше прем'єр-міністр Росії Медведєв повідомив, що готується позов щодо стягнення боргу в $3 млрд з України і що, на думку Росії шанси виграти дуже високі.

Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня, що борг України перед Росією на $3 млрд, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам.

1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту.

У свою чергу, у Мінфіні переконані, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна було вирішити без суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.