НОВИНИ

РПР закликала Порошенка повернути до Ради законопроект про е-декларування

Коаліція провідних неурядових організацій вимагає термінового повторного розгляду законопроекту.

Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) закликав президента Петра Порошенка повернути до Верховної Ради законопроект №6172, яким представників громадських організацій, що займаються діяльністю у сфері запобігання і протидії корупції, зобов’язали подавати електронні декларації. Про це йдеться у заяві РПР.

Коаліція провідних неурядових організацій вимагає термінового повторного розгляду законопроекту, включивши пропозиції з вилучення дискримінаційних норми.

"Ми не уникаємо звітування щодо власного майна і статків: кожен з нас щороку подає до податкових органів декларації про майновий стан і доходи, деякі з нас оприлюднили електронні декларації-згідно чинного законодавства, або й за власною ініціативою. Наші організації публікують щорічні фінансові звіти, які доступні на наших сайтах", - йдеться у заяві.

Члени РПР наголошують, що електронне декларування “антикорупційними активістами” нарівні з чиновниками – це лише популістична ширма, за якою стоять прописані законом механізми, покликані паралізувати діяльність громадських організацій та відштовхнути громадян від участі у будь-якій антикорупційній діяльності. Крім цього, в такому вигляді закон містить явні ознаки дискримінації (неоднакового ставлення) за ознакою роду діяльності.

Також організації виступили з пропозицією до Президента України зустрітися з представниками громадянського суспільства в присутності журналістів, аби обговорити ситуацію та знайти правильний вихід, який би допоміг уникнути помилок та згуртувати суспільство. 

Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада ухвалила зміни до закону про е-декларування. Парламентарі зобов'язали подавати дані звітності ряд інших категорій осіб. Зокрема, Верховна Рада зобов'язала подавати дані про майно і доходи фізичні особи, які отримують кошти і / або майно на антикорупційну діяльність, зокрема, керівники відповідних громадських організацій, членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.