НОВИНИ

Росія може використати військові навчання "Захід-2017" для прямої агресії чи диверсій — Парубій

Голова Верховної Ради висловив занепокоєння навчаннями, що відбудуться восени.

Спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017", які відбудуться восени, можуть використати для прямої агресії або диверсійних дій проти України. Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час VIII сесії Міжпарламентської асамблеї України, Польщі та Литви у Варшаві.

"Цьогорічні військові навчання "Захід-2017" викликають занепокоєння в Україні... Не слід відкидати найгіршого сценарію: використання навчань як мінімум для дискредитації Білорусі, а як максимум - здійснення прямої агресії чи диверсійної підривної діяльності з території Білорусі проти нашої держави", - наголосив Парубій.

Читайте також: Грібаускайте назвала військові навчання Росії та Білорусі підготовкою до війни

Голова ВРУ зазначив, що Україна має протяжний кордон із Білоруссю, і Київ не може розглядати свої відносини з Мінськом окремо від проблем російської агресії проти України.

"І дуже важливо, щоб наступ на Україну не почався одночасно як із території РФ, так і з території українсько-білоруського кордону", - підкреслив Парубій.

Нагадаємо, у січні 2017 року стало відомо про російсько-білоруські стратегічні маневри «Захід-2017», які відбудуться відразу на декількох полігонах двох країн. Для участі в маневрах до Білорусі перекинуть велику кількість російських військ. Цей висновок зробили на підставі даних про вагони, замовлені Міноборони Росії в російської залізниці. Відомості були взяті з відкритих джерел: на 2017 рік для перевезення військ і військових вантажів по Білорусі росіяни замовили аж 4162 залізничних вагони, між тим, на весь 2016 рік аналогічно замовлялися лише 50 вагонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.