НОВИНИ

Митрополит УПЦ МП просить СБУ та прокуратуру "вжити заходів" щодо його колеги

Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, який очолює Донецьку єпархію Української Православної Церкви Московського Патріархату, просить Службу безпеки України і прокуратуру «вжити заходів щодо недопущення дестабілізації міжконфесійної ситуації в регіоні».

Про це Митрополит Іларіон написав у своєму зверненні на ім'я начальника Управління Служби безпеки України в Донецькій області Миколи Боброва і прокурора Донецької області Володимира Гальцова.

У листі Митрополит Іларіон повідомляє, що «6 грудня 2010 року в селі Кам'янка Тельманівського району Донецької області відбулися збори жителів села з питання відродження громади Вознесіння Господнього, яка історично існувала в селі", після чого «члени відтвореної громади» звернулися до нього «з проханням про подальшу державну реєстрацію Статуту громади, яка за цим і була здійснена».

Митрополит Іларіон акцентує, що «ця абсолютно рядова подія потягла за собою реакцію «архієпископа» «Донецько-Маріупольської єпархії УПЦ КП» Сергія Горобцова, що виразилася в серії досить різких публікацій в електронних ЗМІ..., а також відкритих відеозаявах Горобцова про те, що нібито представники Московського Патріархату намагалися здійснити рейдерське захоплення храму на честь Вознесіння Господнього в селі Кам'янка, що не знайшло підтвердження в Управлінні МВС в нашому регіоні».

Митрополит Іларіон вказує, що заяви Горобцова викликали «потужний резонанс у світовому співтоваристві» і звинувачує його в «провокуванні розпалювання міжконфесійної ворожнечі шляхом відкритих заяв про те, що Українська Православна Церква Московського Патріархату намагається захопити храм на честь Вознесіння Господнього в селі Кам'янка».

Митрополит Іларіон вважає, що заяви Горобцова про «наміри самоспалення» і «захоплень у відповідь храмів Московського Патріархату» «можуть призвести до прямого зіткнення громадян на релігійному грунті».

Митрополит вказує, що дії Горобцова «є прямим порушенням частини 2 статті 161 Кримінального кодексу України» і просить керівників СБУ і прокуратури в Донецькій області дати офіційну оцінку правомірності заяви Сергія Горобцова, захистити Конституційні права віруючих Донецької єпархії УПЦ від нападок Горобцова, вжити заходів щодо недопущення дестабілізації міжконфесійної ситуації в регіоні.

«Заздалегідь вдячний, з повагою до Вас, закликаю Благословення Боже на всі Ваші праведні труди та починання", - йдеться в завершенні звернення Митрополита до керівників СБУ та прокуратури Донецької області.

Нагадаємо, 23 лютого Архієпископ Донецький і Маріупольський УПЦ КП Архієпископ Сергій щодо ситуації навколо храму в селі Кам'янка заявив про готовність до силового варіанту протистояння з представниками Московського Патріархату.

У той же час губернатор Донецької області Анатолій Близнюк запевнив громадськість, що жодних протизаконних дій стосовно храму не допустить.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.