НОВИНИ

Рада не змогла скасувати суперечливий закон про е-декларування для громадських активістів

Тепер голова Верховної Ради зможе підписати законопроект.

Верховна Рада не змогла скасувати прийнятий в четвер законопроект №6172, яким зобов'язала подавати е-декларації громадських активістів, при цьому звільнивши від такого зобов'язання деякі категорії військовослужбовців. За відповідний проект постанови про скасування раніше прийнятого закону проголосували 46 народних депутатів на пленарному засіданні в п'ятницю (при 226 мінімально необхідних голосів).

Автори даного проекту постанови народні депутати Єгор Соболєв та Роман Семенуха необхідність скасувати закон аргументували тим, що відбулося порушення статті 116 Регламенту Верховної Ради, яка передбачає, що поправки до законопроекту при розгляді в другому читанні можуть бути внесені виключно в ті положення законодавства, які були прийняті в першому читанні.

Соболєв закликав відхилити закон, зібрати парламент на позачергове пленарне засідання, на якому прийняти зміни в законодавство і звільнити деякі категорії військовослужбовців від подачі е-декларацій. Керівник комітету з питань регламенту Павло Пинзеник з трибуни парламенту п'ятницю озвучив, що комітет пропонує визначитися щодо голосування за даний проект постанови народним депутатам у сесійній залі. Він також визнав, що відбулося порушення ст. 116 Регламенту, назвавши це "помилкою", яка досить часто повторюється. Пинзеник закликав комітети в майбутньому не допускати такі помилки.

У свою чергу народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Олег Барна підкреслив, що якщо цей закон не набуде чинності, то з 1 квітня солдати зобов'язані будуть заповнювати декларації.

Не підтримавши проект постанови про скасування закону, народні депутати відкрили можливість голові Верховної Ради підписати даний закон.

Як повідомлялося, Верховна Рада звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала подавати такі декларації "антикорупціонерів", членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

У партії "Батьківщина" заявили, що прийняті зміни до антикорупційного закону дадуть можливість чиновникам-корупціонерам уникнути е-декларування шляхом вступу на різноманітні курси, військові заходи, що не мають відношення до проведення АТО.

"Я не знаю, як спікер зможе підписати цей закон", - підкреслив Е.Соболев під час розгляду законопроекту в сесійній залі в четвер. За його словами, народні депутати прийняли поправки, які суперечать одна одній. Зокрема, це стосується термінів подачі декларацій. Як пояснив Соболєв, за однією з поправок особи, включені до переліку декларантів, повинні подати декларації до 1 травня, за іншою - в 2018 році.

У посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.