НОВИНИ

СБУ звинуватила популярний онлайн-сервіс у незаконному зборі закритої інформації

YouControl збирає інформацію з держреєстрів і надає її журналістам та активістам для розслідувань і моніторингів.

Служба безпеки заявила, що викрила київську комерційну структуру на незаконному зборі та продажі інформації, яка має обмежений доступ та є власністю держави. Про це повідомив прес-центр СБУ.

Правоохоронці стверджують, що працівники компанії протиправно втручалися в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж державних структур, зокрема, копіювали інформацію з систем та мереж Міністерства юстиції, фіскальної служби та Державної судової адміністрації України. 

"Комерсанти продавали клієнтам доступ до нелегально створеної бази, видаючи її як зібрану з відкритих джерел", - ідеться в повідомленні.

Під час обшуків в офісах та вдома у власників, топ-менеджерів компанії силовики виявили телекомунікаційне обладнання, на якому зберігалася інформація, та вилучили відповідну документацію.

"Оперативники СБ України також встановили, що дублікати незаконних баз даних зберігаються на серверах в інших країнах. Програмне забезпечення зловмисників до того ж дозволяло збирати дані навіть з користувачів їхніх послуг", - заявили у Службі безпеки.

За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України.

Зазначимо, вранці 23 березня онлайн-сервіс YouControl заявив про обшуки в квартирі комерційного директора Олени Лапи та генерального директора Сергія Мільмана. В компанії зазначили, що причиною слідчих дій є постанова судді Шевченківського районного суду за статтею 359. "Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації" від 3 березня.

YouControl - онлайн-сервіс, що автоматично формує досьє на кожну компанію України, використовуючи інформацію з державних реєстрів. Компанія надає вільний доступ до сервісу журналістам та громадським активістам для проведення розслідувань, моніторингів та інших заходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.