НОВИНИ

Армії повернули боєприпасів на понад сім мільярдів гривень - Матіос

Тепер державне оборонне замовлення та бюджет країни на цей та наступні роки не потребуватиме додаткових 7,3 млрд грн.

Військова прокуратура України повернула армії набоїв та снарядів на 7,3 мільярда гривень, які з 2000 року безпідставно зберігалися на території одного з державних підприємств. Про це повідомив військовий прокурор Анатолій Матіос в Facebook у четвер, 23 березня.

"МО України зобов'язано забезпечити повернення військового майна 17 843 ящиків набоїв стрілецької зброі калібру 7.62мм, 1780 ящиків артилерійських снарядів калібру 100мм до протитанкової гармати МТ-12 "Рапіра" та 12 500 ящиків патронів калібру 14.5мм до танкового кулемета ККВТ", - зазначив Матіос.

Він додав, що з 2000 року озброєння безпідставно зберігалося на території ДП "Стивідорна компанія "Ольвія" внаслідок невиконання держконцерном "Укрспецекспорт" зовнішньоекономічного контракту з Республікою Ефіопія та вибуло з обліку військових частин.

"Тепер українська армія не закуплятиме дефіцитні набої 7.62 та 14.5мм за ринковими цінами. Державне оборонне замовлення та бюджет країни на цей та наступні роки не потребуватиме додаткових 7.3 млрд грн. Обороноздатність держави суттєво посилено", - наголосив Матіос.

Раніше на озброєні Збройних Сил України з’явилися снайперські гвинтівки українського виробництва VPR-308 та VPR-338, які не є клоном моделі снайперської зброї світових виробників. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.