НОВИНИ

В осіб з оточення Януковича і Клюєва провели обшуки в справах Майдану

Серед іншого, силовики вилучили документи, у тому числі за підписом керівництва терористичної організації «ДНР».

Генеральна прокуратура спільно з Національним антикорупційним бюро та поліцією провели обшуки в Києві та Донецькій області в осіб із оточення екс-президента Віктора Януковича та колишнього секретаря Ради національної безпеки і оборони України Андрія Клюєва. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Обшуки відбулися в рамках кримінального провадження за фактами протидії протестувальникам та вбивств учасників Революції Гідності.

"... Під час обшуків вилучено ряд предметів та документів, що в сукупності з іншими наявними доказами мають важливе значення для дослідження обставин, що встановлюються у кримінальному провадженні", - ідеться в повідомленні.

Крім того, як зазначається, серед вилученого – кілька тисяч набоїв, документи, у тому числі за підписом керівництва терористичної організації «ДНР», спеціальні пристрої дистанційного доступу до рахунків у іноземному банку, фінансові схеми та документи «чорнової бухгалтерії», печатка офшорної компанії, електронні носії інформації.

Нагадаємо, Андрій Клюєв підозрюється в незаконних діях на посаді секретаря РНБО, які виявлялися у виконанні протиправної вказівки колишнього президента України Віктора Януковича з організації в період з 22 по 29 листопада 2013 року незаконного розгону учасників акції протесту, які перебували на Майдані Незалежності в м.Києві, з залученням заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова та начальника ГУМВС України в м.Києві Валерія Коряка.

Клюєв був оголошений в розшук 28 лютого 2014 року. У січні 2017-го Печерський районний суд м.Києва відмовився надати дозвіл на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування щодо Клюєва, на думку суду, стороною обвинувачення не були надані докази про перебування Клюєва в міжнародному розшуку за станом на січень 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.