НОВИНИ

Азаров «акуратно» каратиме за високі ціни на бензин

Прем'єр-міністр Микола Азаров не бачить підстав для виникнення дефіциту нафтопродуктів. Про це він повідомив журналістам у Єрусалимі (Ізраїль).

"Зараз поки жодних передумов для виникнення дефіциту нафтопродуктів на нашому ринку не існує", - сказав Азаров.

Прем'єр зазначив, що перед Міністерством енергетики й вугільної промисловості, а також перед Міністерством економічного розвитку й торгівлі поставлено завдання найближчим часом закласти й створити необхідний запас нафтопродуктів у державному резерві, що дасть змогу безболісно переживати складні часи, які можуть виникати.

При цьому Азаров підкреслив, що Кабінет Міністрів не обмежував ціни на нафтопродукти. "Уряд не обмежував ціни на бензин, а провів переговори з основними виробниками й постачальниками на наш ринок нафтопродуктів, і в процесі переговорів було встановлено так званий коридор, у межах якого можуть змінюватися ціни на нафтопродукти", - сказав він.

Прем'єр підкреслив, що такий коридор було установлено добровільно.

"Тому ми не плануємо жодних суворих санкцій проти тих компаній, які не дотримуються цього цінового коридору, тому що ми прекрасно знаємо, що поки наші власні заводи не запрацюють, і ми не зможемо забезпечити перевищення пропозиції на ринку нафтопродуктів, ми повинні вести досить акуратну політику", - додав Азаров.

Разом з тим він не виключив проведення спеціальних розслідувань, які передбачено законодавством, і застосування певних санкцій, однак підкреслив, що міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко отримав завдання діяти акуратно.

Нагадаємо, експертно-аналітична група з питань функціонування ринку нафти й нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної галузі на засіданні 11 березня встановила граничні рекомендовані ціни на бензин А-95 - 9,5 гривні/літр, дизпаливо - 9 гривень/літр.

Раніше Азаров заявив, що Кабінет міністрів вивчає можливість запровадження процедури закриття автозаправочних станцій постачальників нафтопродуктів у разі завищення ними цін на бензин

9 березня Бойко пояснив зростання роздрібних цін на нафтопродукти в Україні світовими тенденціями й діяльністю окремих імпортерів палива.

Антимонопольний комітет відклав ухвалення рішення у справі, порушеній 4 січня  стосовно основних учасників ринку пального за фактом різкого підвищення цін на бензин. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.