НОВИНИ

У МЗС України заявили про тортури щодо одного із затриманих "кримських диверсантів"

У відомстві висловили протест у зв’язку з рішенням Київського райсуду Сімферополя продовжити термін утримання під вартою громадян України Євгенія Панова і Андрія Захтея.

У МЗС України повідомили про наявність інформації щодо застосування тортур до українця Євгена Панова, затриманого за підозрою в організації диверсій у Криму у 2016 році. Про це заявила речниця українського МЗС Мар’яна Беца під час брифінгу.

«Категорично засуджуємо такі незаконні дії і вимагаємо від Росії негайно дотримуватися прав людини», – сказала Беца.

Вона зазначила, що Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв’язку з рішенням підконтрольного Кремлю Київського райсуду Сімферополя продовжити термін утримання під вартою громадян України Євгенія Панова і Андрія Захтея, яких затримали за підозрою в організації диверсій в Криму.

«Вимагаємо задовольнити неодноразові звернення посольства України у Росії з вимогою забезпечити доступ українських консулів до Євгена Панова і Андрія Захтея. Відмова російських органів влади дозволити українським консулам зустріч з Пановим та Захтеєм є грубим порушенням Віденської конвенції про консульські відносини і Консульської конвенції між Україною і Росією, а також черговим свідченням систематичного ігнорування Російською Федерацією прав незаконно утримуваних громадян України», – зазначила представниця МЗС України.

Як повідомлялося, суд продовжив арешт Євгену Панову і Андрію Захтею до 7 червня 2017 року, судові слухання відбулися у Криму 2 і 3 березня.

Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У цій справ затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.