НОВИНИ

Зовнішня розвідка оприлюднила документи КДБ про вбивцю Степана Бандери

Сім томів розсекречених документів можна скачати на сайті відомства.

Служба зовнішньої розвідки України виклала у вільний доступ архіви радянських репресивних органів щодо українського національного руху та його лідерів — Степана Бандери й Симона Петлюри. Зокрема, сім томів розсекречених документів, що стосуються вбивства провідника ОУН, можна завантажити на сайті Служби зовнішньої розвідки.

Так, оприлюднено документи про Богдана Сташинського, який вбив лідерів Організації українських націоналістів Степана Бандеру. Це агентурні донесення Сташинського, фото оперативної зйомки з його особистого архіву, плани КДБ із ліквідації членів ОУН тощо.

Читайте також: Уряд створив архів національної пам’яті для зберігання документів КДБ

Ці документи розповідають про те, як завербували Сташинського, як він здійснював провокації проти ОУНівського підпілля на Західній Україні, як готував теракти проти лідерів українських емігрантських організацій.

Читайте також: Героїзація Степана Бандери в Україні ніяк не вплине на відносини з Польщею — посол

Крім того, оприлюднені архівні матеріали про спробу органів держбезпеки СРСР завербувати одного з керівників розвідки Української Народної Республіки Василя Недайкашу.

Василь Недайкаша

Матеріали свідчать про неодноразові спроби радянських агентів встановлювати контакти з Недайкашею, коли він жив у Франції, залучати його до співпраці, спонукати до розкриття ним розвідувальної мережі уряду УНР у вигнанні і на території Радянської України.

Крім цього, також доступні й інші матеріали: українська еміграція 20-30-х років минулого століття в архівних документах розвідки, діяльність української політичної еміграції у міжвоєнний період 1920-1930-х років в документах органів державної безпеки СРСР, розсекречені документи щодо Симона Петлюри.

Нагадаємо, раніше СБУ оприлюднила архівні документи КДБ про замовчування Голодомору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.