НОВИНИ

У Норвегії погодили будівництво першого у світі підземного тунелю для кораблів

Тунель дасть можливість здійснювати безпечний прохід через вельми небезпечне норвезьке море Стадхавет.

Перший у світі підземний тунель для кораблів  отримав назву Stad Ship Tunnel, і він дасть можливість здійснювати безпечний прохід через вельми небезпечне норвезьке море Стадхавет. Про це повідомляє  GCaptain.

Повідомляється, що це море відоме тим, що його штормить близько ста днів на рік, а безліч суден піддається величезній небезпеці.

На початку березня норвезька влада дала зелене світло, щоб повністю фінансувати те, що стане першим у світі повномасштабним тунелем для суден, дозволяючи їм минути один з найнебезпечніших прибережних районів. Для побудови Stad Ship Tunnel будуть викопані 1,7 кілометрів породи в найвужчій точці півострова Стад.

(В'їзд і виїзд з тунелю)

Фінансування буде надаватися в два етапи, починаючи з 2018 року і триватиме до 2029 року. Загальна вартість проекту повинна скласти близько 2,7 млрд норвезьких крон, тобто близько 320 мільйонів доларів США.

Норвезька берегова адміністрація, яка відповідає за проект, каже, що будівництво буде включати в себе звичайні вибухові роботи з використанням підземних бурових установок, а також видалення близько 3 мільйонів кубічних метрів твердих гірських порід. З північної частини вхід в тунель буде знаходитися поблизу міста Сельє, а південний буде розташовуватися біля містечка Молде.

Цікаво, що тунель майже не скорочує час, що судна проводять у дорозі. Однак, він дозволить зменшити небезпеку, яку люди піддаються в рейсах по морю Стадхавет.

Нагадаємо, найбільший круїзний лайнер в світі Harmony of the Seas вирушив у перше плавання. На його борту зможуть розміститися 6,4 тисячі пасажирів та понад 2 тисячі членів екіпажу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.